havalimanında uyumak
Gezi

Havalimanında Bir Gece

Üniversite öğrencisi iki kafadar bir Alanya tatili yapalım dedik ve tatil dönüşü uçak biletini otelden ayrıldığımız günden bir sonra ki güne bulabildik. Haliyle Antalya’da da otele verecek paramız yoktu 🙂 Aslında paramız vardı fakat ben otele gidip bu parayı çar çur etmek istemiyordum. Neyse Alanya’dan Antalya’ya geldiğimizde saat daha öğlen 12 idi. Bizim uçağımız diğer gün sabah saat 7’de havalanacaktı. Akşam 9-10’a kadar Antalya’da turladık -yürüyerek-, arkadaşımın nargile sevdası sebebiyle yaklaşık 2 saat yürüdük. Aslında 10 dakikalık yolmuş, navigasyonun azizliğine uğradık.

Her neyse nargile faslı bittikten sonra tramvay ile havaalanına vardık. Mayıs ayı olduğu için havaalanı gece boştu, bizde hemen yatacağımız oturgaçları kaptık. Gece saat 3’e kadar telefonumdan film izledim, güç kaynağım sağolsun. Ardından uyudum ve uyandığımda saat 6 civarıydı, check-in vs derken saat 6.30 oldu ardından uçağın yolunu tuttuk.

 

Şimdi sizlere bunları anlattım fakat neden? Dürüst olmak gerekirse bende bilmiyorum. İntro tadında olsun dedim. Eğer sizde bi’ gün bi’ çılgınlık yaparda havaalanında bir gece geçirmeye kalkarsanız, şunları aklınızdan çıkarmayın;

 

1- Güç kaynağınız kesinlikle olsun telefonunuzun şarjının bitmesini istemezsiniz. Hatırlatmakta fayda var çoğu havaalanında piriz bulamazsınız genellikle şarj istasyonları oluyor 1-3 TL arası değişiyor fiyatları, bu şekilde şarjımı doldururum diyorsanız hem paranızdan hem de şarjınızın dolmasını beklerken zamanınızdan olursunuz. Gece uzun sonuçta…

2- Havaalanında yemek yemeyin. Evet yanlış duymadınız, yemeyin. Arkadaşımla iki tane tavuk burger için 60 TL para ödedik. Yemek yiyecekseniz havaalanına gitmeden önce dışarıda yemeğinizi yiyin hatta yanınıza bisküvi tarzı atıştırmalıklar alın her ihtimale karşı.

3- Değerli eşyalarınıza sahip çıkın, eğer bir kaç kişilik bir grup olarak sabahlayacaksanız ve içiniz rahat etsin istiyorsanız dönüşümlü uyuyabilirsiniz. Tek başınıza iseniz emanet dolabı var mı diye danışmaya sorabilirsiniz eğer yoksa dua edip uyumaktan başka yapacak bir şeyiniz maalesef kalmıyor.

4- Uyurken üzerinize kalın bir şeyler giyin çünkü sabaha doğru klimaları çalıştırıyorlar, kalktığınızda boynunuz tutulmuş bir şekilde uyanmak istemezsiniz.

Anonim

Gezdiğim, gördüğüm yerleri sizlere aktarmaya çalışan tam zamanlı bir amele, Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde de öğrenciyim :)

Yorumunu benimle paylaş?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir