hakkımda


Kimdir bu Murat?


1997 yılında İstanbul’da doğdum. Çocukluğum ve eğitim hayatım üniversiteye başlayana kadar İstanbul’da geçti. Şuan Polonya’nın Wroclaw şehrinde üniversite hayatıma devam ediyorum. Fırsat ve para buldukça geziyorum 🙂 . Fırsat bulmak kolay da para zor 🙁  .

 

25 Yaşıma bastığımda 25 tane ülke gezmiş olmak en büyük hayallerimden birisi ve bunun için çabalıyorum. Bu hayalimi gerçekleştirirken yaşadıklarımı, gezdiğim-gördüğüm yerleri, katıldığım etkinlikleri ve tecrübelerimi sen değerli okuyucuya anlatmak için bu blogu açtım. Normalde bu blogu açmaya 2017 yılının Mart ayında karar vermiştim fakat üşengeçliğimden bir türlü blogu kurup yazmaya başlayamadım. Şu anda da çok sık yazmasamda en azından arada sırada yazıyorum.


Dönüm Noktam


2016 Yılında Türkiye’de İngilizce hazırlık eğitimimi tamamladıktan sonra 1 aylığına Malta’ya gittim ve onlarca ırktan insanlarla tanıştım. Yeni kültürlerden insanlarla tanışmak, yeni şeyler öğrenmek o kadar çok hoşuma gittiki gezmem gerektiğini o zaman net olarak anladım. Malta’dan Türkiye’ye döndükten sonra üniversitede bölüme geçmiştim ve derslerim %100 İngilizce işleniyordu. Böyle olmasına rağmen birkaç hocamla dersin işleyişi ile ilgili problemler yaşadık. 1. dönemin bitmesini iple çektim ve 2. dönem Wroclaw Teknoloji Üniversitesine geçiş yaptım. Buda benim dönüm noktam oldu 🙂 .