günübirlik berlin macerası
AlmanyaGezi

Günübirlik Berlin

Yalnızca 1 günlük atraksiyon dolu Berlin macerama hoşgeldiniz. Üzülerek söylüyorum; Berlin’i gezemedim :(. Sanırım sebebini merak ediyorsunuz, o zaman okuyamaya devam edebilirsiniz. Merak etmeyin sıkıcı bir yazı olmayacak :).

Oda arkadaşım Çılgın Cristian dönemin başından beri araba almak istediğini söyleyip duruyordu. Veee dönem sonunda bu dediğini yaptı ve bir araba aldı. Fakat ortada bi’ sorun vardı. Herifin ehliyeti Fransa’da kalmış. Neyse benden arabayı Berlin’e kadar götürmemi rica etti. Bende bedavadan Berlin’i görmüş olurum diyerek kabul ettim.

 

cristian arabada

Çılgın Cristian

Araba yolcuğuna başlamadan önce yolda dinlemelik bi’ müzik CD’si yapalım dedik, yapmaz olaydık, Cristian Fransızca ne kadar boş müzik varsa doldurmuş CD’ye. Bu arada Berline giderken yanımda Cristian’ın üniversiteden bi’ kız arkadaşı vardı. Kıza bile gına geldi müziklerden. Bu detayı verdikten sonra yolcuğumuza gelebiliriz artık. Wroclaw’dan Berline gitmemiz yaklaşık 3-4 saat arası sürdü, daha da az sürebilirdi fakat yanımda ki arkadaş sigaradan hoşlanmadığı için her sigara içmek istediğimde mola vermek zorunda kaldık.

 

Berlin’e geldiğimizde siyahi mahallesi sayılabilecek bi’ mahalleye girdik ve arabayı Cristian’ın kuzenine teslim ettik. Teslim ettik etmesine de buradan sonra işler ters gitmeye başladı işte.

 

Cristian’ın kuzeni Wroclaw’a trenle döneceksiniz dedi ve bize tren istasyonuna nasıl gideceğimizi söyledi, gittik. Amaaaa Berlin’den Wroclaw’a aktarmasız tren yokmuş. Şarjım %3-4, aradım Cristian’ı ve açtım ağzımı yumdum gözümü… Tren istasyonunda verdim veriştirdim. Bu sırada yanımda ki kız istasyondakilere az buçuk İngilizcesiyle bi’ şeyler anlatmaya çalışıyordu, telefonu kapatıp kıza dedim “Gel, gidiyoruz!” :D. Turist information’a götürdüm bunu, orada ki danışman ablaya ‘Biz Wroclaw’a gideceğiz, bize otobüs lazım’ dedim. Kendisi sağolsun bize otobüs terminaline nasıl gideceğimizi hem anlattı, hem de tren numarasını vs unuturuz diye kağıda yazıp bizi yolculadı. Bizde otobüs terminaline gidip Wroclaw biletimizi aldık.

 

berlin otobüs terminali

Berlin tren ağı ve otobüs terminali yol tarifi

 

Otobüs gece 00:25’te kalkacaktı ve saat yaklaşık 19:30’du. Hemen tekrar Cristian’ı aradım, bir küfür seansı daha yapıp telefonu kapatmadan kendisine istediğimi yiyip içeceğim parasını da sana charge edeceğim dedim ve sözümün arkasında durdum. Durdum durmasına da yediğim 2 tane hamburger, içtiğim 1 tane bira. Toplasan 35-40 ₺ etmez.

Oturduk bi’ bara. Herkes televizyondaki dünya kupa maçına odaklanmış tabi. Bizde başladık muhabbet etmeye… Muhabbet, yemek, bira vs derken saati 23:00 ettik. Şükürki bu sırada telefonumu da şarj edebildim.

23:00’den sonra otobüs terminaline geri dönüp beleş Wi-Fi bulup zaman geçirdik. Ardından da otobüsümüz geldi ve 5 saatlik Wroclaw yolculuğumuz başladı. Yolculuğu uyuyarak geçirdim. Arada gözümü açıp telefonu kurcalamadım da değil.

Eğer yazıyı buraya kadar okuduysanız gerçekten helal olsun 🙂 Umarım bir daha ki sefere Berlin’de turist edasıyla gezebilir ve eğlenebilirim. Son olarak şunu da belirtmeden edemeyeceğim: Cristian’ın üniversiteden arkadaşının hala ismini bilmiyorum, o kadarda söyledi kız ama yabancıların isimlerini kolay kolay ezberleyemediğim için uçtu gitti :).

Anonim

Gezdiğim, gördüğüm yerleri sizlere aktarmaya çalışan tam zamanlı bir amele, Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde de öğrenciyim :)

Yorumunu benimle paylaş?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir