e
e
e
e
e
e
GeziMalta

Malta’da Gece Hayatı

Malta’da gece hayatı denildiği zaman ilk akla gelen kuşkusuz Paceville’dir. Paceville dediğim yer bizde ki barlar sokağı gibi bir yer. Malta’da kaldığım süre boyunca 3-4 gün hariç kalan bütün gecelerim bu yerde geçti diyebilirim :). İngilizcemi geliştirmeye gittim ve birileriyle pratik yapmam gerekiyordu 😛 ;). Şimdi gelelim Malta’da en çok beğendiğim ve eğlendiğim üç mekana.

Bu arada mekanlardan sonra Malta’da gece hayatı ile ilgili bir kaç tavsiye vereceğim.

 

 

1-Havana

Tartışmasız en iyisi bu. Müzikleri, canlılığı ve mekanın güzelliği derken 1. Sırayı hakediyor. Mekanda 3 ayrı salon var, direk girişteki ve üst kattaki salon herkes için. Ayrı bir salon daha var, burada da özel partiler oluyor. Gittiğim dil okulu her çarşamba bu salonda parti veriyordu. Kısacası ben her salonda bulundum :). Mekanın DJ’i hit parçaları çalıyor ve mekan tıklım tıklım oluyor. Barmenleri de oldukça samimi ve hızlı.

 

 

2-Soho

Soho City ile kapılarını karıştırmamanız gereken gece kulübü. Sonra bana gelip ‘ya gittik bomboştu’ demeyin. Çılgınlar gibi eğlenebileceğiniz bir mekan, Havana’dan tek eksik yanı barmenleri gerçekten çok yavaş. Ayrıca mekanın DJ’i Tarkan’ı çok seviyor sanırım her gece bi’ defa Tarkan dinliyorsunuz.

 

 

3-Native Bar

Aslında sadece bir bar değil. Yemek yiyebileceğiniz bir restoran ve çılgın Brezilya müzikleri eşliğinde dans edebileceğiniz bir gece kulübü. All in one. Bu mekanı aslında çok beğendim fakat sadece bizim okulun parti verdiği günler gittim. Çünkü DJ sadece Brezilya müziği çalıyor ve bu çok eğlenceli olmuyor. Ayrıca etrafınızda birbirine kur yapan Brezilya’lı çiftler göreceksiniz, korkmayın :). Değişik bir aşk yaşıyorlar, boğaz ameliyatları falan dönüyor ortada.

 

Ayrıca Malta’da Yaşam Maliyetleri adlı yazımı da okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şimdi gelelim tavsiyelere;

  • Çok fazla içki içen biriyseniz dışarıda içip mekanlara öyle girebilirsiniz, bu size maddi açıdan yararlı olacaktır. Dışarıda bir bira 1€ iken gece kulüplerinde 2.40€. Gece kulüplerinin önünde 2 Get, Pay 1 kuponları dağıtıyorlar bunları kullanarak ayrıca tasarruf edebilirsiniz.
  • Kesinlikle utangaç olmayın, insanlarla konuşun. Herkes sizinle muhabbet edebilecek kadar İngilizce biliyor.
  • Paceville’de yanınıza gelip size ‘Ot lazım mı ağabey?’ diye soranlardan uzak durun.
  • Gentelman barlardan uzak durun, tabelalarında yazıyor zaten oradan anlarsınız. Bizde ki pavyonlar gibi düşünebilirsiniz buraları. Anladınız zaten siz :).
Anonim

Gezdiğim, gördüğüm yerleri sizlere aktarmaya çalışan tam zamanlı bir amele, Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde de öğrenciyim :)

Yorumunu benimle paylaş?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir